Projektowanie, Zakładanie, Pielęgnacja Terenów Zielonych
Poznańska 196, 62-052 Poznań Komorniki
Pon-Sob: 08:00 - 17:00

NAWOŻENIE

Nawożenie jest zabiegiem pielęgnacyjnym równie ważnym jak koszenie i nawadnianie trawnika. Aby osią gnąc efekt trwałej i zwartej jednolitej darni niezbędne jest systematyczne nawożenie trawnika. Prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala zapewnić żywo zielony kolor trawnika, nie dopuścić do rozwoju chwastów oraz pobudzić trawę do krzewienia się.
Nawozów stałych nie należy stosować na mokry trawnik, gdyż nawóz przyklejając się do liści traw może spowodować ich uszkodzenie. W przypadku stosowanie nawozów długodziałających, należy zwrócić uwagę, aby nie stosować ich zbyt późno, ponieważ może to spowodować utratę mrozoodporności darni.
Wczesną wiosną, niekiedy już na przełomie marca i kwietnia możemy zastosować nawóz azotowy aby pobudzić wzrost trawy po okresie zimy. Po dokładnym i równomiernym pokryciu nawozem całej powierzchni trawnika należy go obficie podlać. Oprócz azotu ważnymi pierwiastkami w dokarmianiu trawnika są również fosfor i potas jak również magnez wapń i żelazo. Trzeba jednak zachować składniki N:P:K w proporcji 4:1:2 lub 4:1:3.
Nawożenie powinno dostarczyć roślinom wszystkich składników pokarmowych potrzebnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Dlatego też wybór odpowiedniej odżywki powinna poprzedzić analiza podłoża.

img_divider

Nawozy

Nawozy stosowane są w zależności od pory roku i przeznaczenia

  Nawóz azotowy
  Nawóz fosforowy
 Nawóz potasowy
  Nawóz magnezowy
  Nawóz żelazowy

Zadzwoń do Nas
+48 608 455 665